بازی مونوپولی

بازی مونوپولی از جمله بازی های پرطرفدار در ایران هست که تقریبا همه کسانی که به بازی های فکری علاقه مند هستند این بازی را می شناسند و لذت می برند.

ما دراین تاپیک به بررسی بازی مونوپولی می پردازیم و از منابع معتبر خارجی در ارتباط با این موضوع مطلب جمع آوری کرده ایم.

موضوع
بازیکنان بخشی از مالکان زمین را در اختیار می گیرند و تلاش می کنند زمین خود را خریداری و سپس توسعه دهند. درآمد حاصل از مراجعه سایر بازیکنان به دارایی هایشان است و وقتی از املاک متعلق به بازیکنان دیگر بازدید می کنند پول خرج می شود. وقتی شرایط سخت می شود ، بازیکنان مجبور می شوند اموال خود را برای گرفتن پول نقد برای جریمه ها ، مالیات ها و سایر بدبختی ها رهن بگذارند.

گیم پلی بازی
به نوبه خود ، یک بازیکن دو تاس می زند و به همان تعداد فضاهای اطراف تخته را حرکت می دهد. اگر بازیکن روی املاک هنوز ناشناخته فرود بیاید ، این فرصت را دارد که آن را بخرد و آن را به سبد سهام خود اضافه کند یا به بانک اجازه دهد آن را به بالاترین پیشنهاد پیشنهاد حراج بگذارد. اگر بازیکنی صاحب تمام فضاهای یک گروه رنگی باشد ، ممکن است در این فضاها خانه ها و هتل ها را بسازد و از حریفانی که در آنجا فرود می آیند درآمد بیشتری کسب کند. اگر او در ملکی متعلق به بازیکن دیگری فرود بیاید ، باید اجاره آن بازیکن را با توجه به ارزش زمین و ساختمانهای موجود در آن پرداخت کند. در هیئت مدیره مکان های دیگری وجود دارد که نمی توان آنها را خریداری کرد ، اما در عوض بازیکن باید کارت را بکشد و عمل را روی کارت انجام دهد ، مالیات بپردازد ، درآمد خود را جمع کند یا حتی به زندان برود.

هدف
هدف از این بازی این است که آخرین بازیکن باقی مانده با هر پول است.

تأثیر فرهنگی بر قوانین
انحصار از این نظر غیرمعمول است که بازی قوانین رسمی و چاپی دارد ، اما اکثر بازیکنان نحوه بازی را از دیگران می آموزند و در واقع هرگز روش صحیح بازی را یاد نمی گیرند. این امر منجر به قانونی شدن تعدادی از قوانین خانه شده است که باعث می شود این بازی برای کودکان خوشایندتر باشد (و بازنده های دردناک) اما با جلوگیری از ورشکستگی بازیکنان یا کاهش سرعت تملک اموال ، به گیم پلی بازی آسیب می رسانند. یک قانون خانه مشترک به بازیکنان این است که هر پولی را که به بانک در مرکز هیئت مدیره پرداخت می شود ، قرار دهند ، که یک بازیکن ممکن است با فرود در پارکینگ رایگان ، این پول را بدست آورد.

این مانع از این می شود که بازی پول را از بازی خارج کند و از آنجا که بازیکنان هر بار از Go عبور می کنند 200 دلار جمع می کنند ، این باعث می شود که از افزایش اجاره بهای بانکی و بازیکنانی که باید آنها را ورشکسته می کرد ، بیشتر شود

. یک قانون خانه دیگر به بازیکنان اجازه می دهد به جای ورشکستگی “وام” از بانک بگیرند ، این بدان معناست که بازی هرگز تمام نخواهد شد.

برخی از قوانین خانه به دلیل تلاش برای بهبود بازی ، ناشی از ناآگاهی است. به عنوان مثال ، بسیاری از بازیکنان نمی دانند که املاک روی زمین قرار گرفته اند اما بدون خرید باقی مانده اند به حراج می روند و حتی برخی از کسانی که حراج می دانند نمی دانند که قیمت پیشنهادی از 1 دلار شروع می شود ، به این معنی که یک بازیکن ممکن است زیر قیمت ذکر شده برای آن پرداخت کند یک ملک حراج

زمینه
در ایالات متحده آمریکا در سال 1933 ، چارلز داروو Monopoly را بر اساس بازی قبلی الیزابت جی مگی طراحی کرد. این حق ثبت اختراع در تاریخ 31 اوت 1935 در حالی آغاز شد که بازی در آمریکا به فروش می رسید.

بر اساس یک بازی قبلی ، The Landlord’s Game ، در ابتدا توسط برادران پارکر رد شد ، زیرا برای موفقیت بسیار پیچیده بود. چقدر ممکن است اشتباه کنند! این در سال 1936 به انگلستان آمد ، تحت مجوز Waddingtons ساخته شده است. دارو در سال 1967 درگذشت و فهمید که یکی از موفق ترین بازی های رومیزی را در همه زمان ها توسعه داده است. این جایزه به عنوان بازی قرن توسط TRA (انجمن خرده فروشان اسباب بازی) اهدا شد.

Monopoly در سال 1935 توسط چارلز دارو ثبت و توسط برادران پارکر منتشر شد. این بازی در واقع یکی از انواع مختلف موجود در آن زمان بود که همه آنها به بازی اوایل سال 1904 توسط الیزابت جی مگی به نام بازی صاحبخانه برمی گردد. مگی طرفدار مالیات منفرد بود که توسط نویسنده معروف هنری جورج ارائه شد. این بازی برای نشان دادن بدی های کسب درآمد از اجاره زمین طراحی شده است (زیرا منجر به محرومیت همه به جز یک بازیکن می شود) و فضایل پیشنهادی مالیات منفرد – بازیکنان می توانند طبق قوانین منظم بازی کنند یا “مالیات واحد” جایگزین قوانین

بازی واقعاً به جایی نرسید و مگی علاقه به آن را از دست داد. تغییرات بازی تکامل یافت ، و نسخه های خانگی از سواحل اقیانوس اطلس و حتی از غرب میشیگان و تگزاس بالا و پایین رفتند و در طول مسیر توسعه یافتند. سرانجام این بازی مورد توجه چارلز دارو قرار گرفت و وی آن را به شکل کنونی به جهانیان معرفی کرد.
دوباره اجرا کنید:

بازی صاحبخانه

گسترش یافته توسط:
رسمی

افزودنی بورس سهام انحصاری
مینی بازی پارکینگ رایگان انحصار
Monopoly از بازی مینی زندان فرار کنید

غیر رسمی

Super Add-Ons: Monopoly (گسترش فن برای Monopoly)
لوازم جانبی کارآفرین به انحصار (گسترش فن برای انحصار)
Game Spice: Monopoly Expansion (گسترش فن برای Monopoly)
حق طلبی
Monopoly: Mob Rule Expansion Deck
انحصار فاینال فانتزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا